Cooking Van – wywiad z Adamem Jakubiakiem w Przeglądzie Piaseczyńskim

Cooking Van - Przegląd Piaseczyński - wywiad

COOKING VAN – ekipa podróżnicza z Piaseczna!

Cooking Van - Przegląd Piaseczyński - wywiad18 października 2017 ukazał się w Przeglądzie Piaseczyńskim pierwszy wywiad z pomysłodawcą projektu Cooking Van, Adamem Jakubiakiem. Poniżej cała treść wywiadu.

 

 

 

    Objechanie świata kamperem? Na taki pomysł wpadł Adam Jakubiak, którego kojarzymy jako wesołego konferansjera z imprez biegowych organizowanych w Piasecznie przez Stowarzyszenie Kondycja.

    – Adam, skąd taki pomysł przyszedł Ci do głowy?

    – Dorosłem (uśmiech). Postanowiłem po prostu, że czas marzenia spełniać, a nie tylko marzyć.

    – Czyli marzenie o podróżach?

    – Również. Pasjonują mnie także kulinaria, fotografia, film, pisanie. Szukałem pomysłu, by wszystkie pasje połączyć w jeden projekt.

    – Tak powstały podróże kulinarne?

    – Dokładnie, tak powstał “COOKING VAN”. Przez internet wszyscy będą mogli oglądać te podróże, niemal namacalnie brać w nich udział. Na naszym blogu i vlogu będą zdjęcia z wypraw, felietony, filmy z miejsc, które odwiedzimy i przepisy na regionalne dania z wielu krajów. Jesteśmy prawdopodobnie pierwszą na świecie ekipą, która podróże kulinarne realizuje kamperem. I to ekipą z Piaseczna! SUPER!

    – Właśnie. Zauważyliśmy, że dość mocno utożsamiasz ten projekt z Piasecznem. Dlaczego?

    – Urodziłem się w Piasecznie, mieszkam tu całe życie, chodziłem do LO na Chyliczkowskiej, znam wielu wyjątkowych ludzi. To po prostu moje miasto. Chcę stworzyć coś wielkiego i pożytecznego, by o Piasecznie usłyszała cała Polska.

      Oczywiście, potrzebna jest pomoc, bez której nie dałbym rady, ale już widzę, że życzliwości nie brakuje. Jeszcze nie było pierwszego wyjazdu, a ludzie nam pomagają. To wyjątkowe i wzruszające!

    – Jakiej pomocy potrzebujesz? Być może wśród naszych czytelników znajdą się osoby, którym pomysł się spodoba i zechcą wesprzeć ten projekt.

    – Wpierw chciałbym podziękować Waszej gazecie za patronat medialny, a także iTVPiaseczno.pl, WynajmijCampera.pl, która wspiera nas kamperem w pierwszym etapie, Reklama-Piaseczno.pl, która oklei nam auta. Wszyscy jak na razie z Piaseczna!

      W 2018 planujemy budowę własnego vana, idealnie dostosowanego do potrzeb podróży i programu kulinarnego. Czeka nas zakup auta i jego przebudowa – koszt minimum 150 tys. zł. Z własnych środków mamy już 25% i pracujemy nad resztą.

     Wiem, że realizujmy wyjątkowy plan, który niesie ze sobą wiele dobrego. Chcemy dać wartość wszystkim, którzy zechcą śledzić nasze wyprawy. Będziemy też zabierać naszych czytelników na część wypraw.

     Chciałbym poprosić o pomoc i wsparcie dla tego projektu. Liczy się każdy gest, każda kwota. Oczywiście odwdzięczymy się – miejsca na logo sponsorów na naszym vanie i na stronie nie brakuje.

     Każde wsparcie jest ważne: pieniądze, auto, sprzęt foto, video, komputerowy, ekwipunek podróżniczy, kulinarny, także usługi jak serwis auta, czy jego zabudowa, druk folderów, itp. Od Pani Grażyny z Zalesia, np. dostaliśmy 3 przewodniki i nową, porządną patelnię, która u niej podobno się kurzyła. To też wielka pomoc! I jesteśmy wdzięczni.

     – Ekipa już w komplecie? Gdzie pierwsza wyprawa?

     – Szukamy do stałej ekipy montażysty video i marketingowca. Tworzymy też drugą ekipę, która będzie pomagać z domu i wyjeżdżać na część wyjazdów. Poszukujemy blogerów, copywriterów, specjalistów od Social Media, marketingu, managera. A pierwszy wyjazd to Rumunia, w listopadzie.

    – Widać pasję i wielki entuzjazm w tym co robisz. Skąd czerpiesz tyle energii?

    – Wiem, że projekt albo się uda, albo się uda! Ponieważ znam wynik, to aż się chce to robić. Mam też piękne wizje, np. że wjeżdżamy na którąś z imprez na piaseczyńskim rynku właśnie nowym Vanem, zbudowanym dzięki wsparciu mieszkańców. I każdy może wejść do środka, zobaczyć, zrobić sobie zdjęcie, poznać nas i wzajemnie. Piękne prawda?

    – Tak, rzeczywiście – spełnienia tej wizji Wam życzymy. Pewnie wtedy będzie kolejna relacja w Przeglądzie Piaseczyńskim. Dziękujemy za wywiad.

    Będziemy na bieżąco śledzić projekt Cooking Van na łamach naszej gazety. Zapraszamy do lektury oraz do wsparcia tego przedsięwzięcia.

Jeśli chcesz wesprzeć projekt finansowo – możesz zrobić przelew, w tytule wpisując: “Darowizna na projekt CookingVan” + imię i nazwisko (jeśli chcesz, by pojawiło się w podziękowaniach).

Nr konta: Adam Jakubiak – 11 1160 2202 0000 0002 8118 0132 (bank Millenium).

Kontakt do Cooking Vana (współpraca, wsparcie):

www.CookingVan.cominfo@CookingVan.com

Facebook: www.FB.com/CookingVANpl

Fani Piaseczno: www.FB.com/groups/CookingVanFaniPiaseczno

Źródło: Przegląd Piaseczyński 18.10.2017

Dodaj komentarz