Te książki szczególnie polecam – SPRAWDŹ! – Idealne prezenty dla podróżnika

Polecamy książki - przewodnik turystyczny

     Jeśli masz w rodzinie podróżnika i myślisz o prezencie czy upominku dla niego, warto pomyśleć o książkach. A może sam/a chcesz uzupełnić podróżniczą biblioteczkę? Podobno cała mądrość świata zebrana jest w książkach. Warto więc po nie sięgać. Choćby po zwykły przewodnik turystyczny. Jeśli chcesz podróżować, więcej zarabiać, odzyskać czas, znaleźć miłość, poprawić jakość swojego życia, spełnić jakieś marzenie – znajdź kilka książek z danej tematyki i przeczytaj. Nawet darmowe ebooki. Będzie Ci znacznie łatwiej zacząć. Jednak to nie wszystko…

Zaprenumeruj bezpłatnie ten blog ( ➡ po prawej ➡ )

Inne kraje – inne obyczaje

      Z pewnością, jeśli podróżujesz lub chcesz zacząć, zdajesz sobie sprawę, że w każdym kraju obowiązują inne zwyczaje, inne przepisy, inny język. Czasem różnice dotyczą już samych regionów a nawet miast. I można je potraktować jako ciekawostkę kulturową, jeśli nie mają większego znaczenia. Co jednak, jeśli różnice niosą za sobą daleko idące konsekwencje? Jeśli przez nieznajomość lokalnych przepisów możesz trafić do więzienia (w niektórych krajach nawet na lata). Co, jeśli przez niedoinformowanie możesz zapaść na jakąś chorobę? I wreszcie co, jeśli przez brak lub nikłą wiedzę o lokalnych zwyczajach, możesz stracić życie?

     Podejrzewam, że powyższe pytania nasunęły Ci myśl, że warto się jednak czegoś dowiedzieć o danym kraju, zanim się do niego wybierzesz. Jak to zrobić?

     Metod są dziesiątki. Zadzwoń do ambasady i pytaj. Możesz porozmawiać z kimś, kto był w danym kraju i wie coś więcej niż Ty (choć nie zawsze wczasy „all inclusive” dają rzeczywisty obraz miejscowego życia). Możesz przekopać ogromne zasoby internetu i poszukać wiedzy. I wreszcie możesz zaopatrzyć się w książki podróżnicze, książkę o danym kraju, czy choćby w podstawowy przewodnik turystyczny.

Moja kolekcja

     Sam zaopatruję się w książki i przewodniki zawsze kiedy jest okazja (promocja, wyprzedaż) albo kiedy jest potrzeba. Moja kolekcja może nie należy jeszcze do najobszerniejszych, niemniej jednak parę sztuk dobrych książek już w niej jest i przyznam, że nie raz bardzo mi pomagały w dalszych „włajażach”, ale także i w tych po Polsce. Akurat w przypadku Cooking Vana może nie zwracam aż tak bardzo uwagi na gotowe trasy (prawie zawsze jedziemy swoimi), czy zabytki i atrakcje (choć część jak najbardziej odwiedzamy, np. TO TAJEMNE MIEJSCE).

     Jednak warto wiedzieć więcej odnośnie kultury, obyczajów, przepisów, spraw administracyjnych, tego czego nie wolno, a co nie wypada. Cenna wiedza. I w taką właśnie zaopatrzony jest prawie każdy przewodnik turystyczny.

Przewodnik turystyczny - książki podróżnicze Przewodnik turystyczny - National Geographic

      Czy przewodnik turystyczny, czy książka podróżnicza – na rynku ich nie brakuje, zwłaszcza z kierunków bardziej popularnych. Wystarczy wybrać się do dobrej księgarni, rozejrzeć po półkach i już.

Dla tych którzy jednak preferują zakupy przez internet lub bezpośrednio od wydawcy, przygotowałem kilka interesujących linków, z dużym wyborem podróżniczych pozycji.

1. Książki podróżnicze, przewodniki, travelbooki

2. Książki podróżnicze, poradniki, mapy, fotografia

3. Nauka języków, rozmówki dla wyjeżdżających, fiszki

Przewodnik turystyczny, książka podróżnicza i nie tylko…

Pozycje, które szczególnie zwróciły moją uwagę:

Zakochani w świecie - Indie Islandia. Travelbook.

Tajlandia, Kambodża, Laos, Wietnam. Słodko-pikantne Indochiny.

Zakochani w świecie. Indie. Islandia. Travelbook. Tajlandia, Kambodża, Laos, Wietnam. Słodko-pikantne Indochiny.

Jak podjąłem decyzję o podróżowaniu?

     W moim przypadku na decyzję o zmianie życia i podróżowaniu, najbardziej wpłynął rozwój osobisty i zawsze będę każdego namawiał na skupieniu się na tym aspekcie. Nic tak bardzo nie poszerza horyzontów, jak uzmysłowienie sobie, jak działa Twój umysł i jakie masz rzeczywiste możliwości. Gdyby nie rozwój osobisty pewnie dalej zajmowałbym się stacjonarnym biznesem i pewnie nie ruszył z miejsca poza wymuszonym urlopem raz na 3 lata. Dzisiaj przez pracę nad sobą, nad swoim myśleniem, nad przekonaniami – zmieniło się wszystko. 80% wiedzy czerpałem z książek, i po 10% ze szkoleń i z internetu. Oto linki do odpowiednich książek – na pewno znajdziesz coś dla siebie:

4. Psychologia, rozwój osobisty, coaching, relacje – po kliknięciu z lewej strony znajdziesz pełne menu

5. Motywacja, rozwój osobisty, biznes

Można żyć z podróży?

A propos biznesu, a właściwie e-biznesu – odpowiednia wiedza, przemyślenie tematu, zagłębienie się w niego sprawia, że odkrywasz do tej pory nie znane dla Ciebie możliwości. Większość ludzi wciąż jest przekonanych, że „trzeba zarabiać na podróże”. Trzeba jakoś pracować, by potem móc sobie wyjechać w czasie urlopu. Tymczasem zwiększając swoją wiedzę na temat e-biznesu (co robiłem przez ponad 10 ostatnich lat), zaczynasz odkrywać, że to podróże mogą zarabiać na… kolejne podróże. Że można żyć z pasji i dzięki pasji, że można zarabiać w internecie, na blogu, na Youtube, itd. I to nie jest tajemna wiedza. To wiedza z książek, choćby tych tutaj:

6. E-biznes, zarabianie w sieci – po kliknięciu w lewym menu znajdziesz jeszcze więcej pozycji.

7. Narzędzia do prowadzenia biznesu w sieci – oprócz wiedzy musisz też mieć odpowiednie narzędzia, by móc samodzielnie (lub przez fachowca) zbudować bloga, landing page, korzystać z autorespondera, itp. Ja korzystam z tych narzędzi, do których Ci podałem linka. Są proste, tanie, nieograniczone (mogę mieć, np. tyle blogów ile chcę bez dopłat). Do tego mam bezpłatnie szkolenia, z których się wiele nauczyłem.

Trzy książki, które szczególnie polecam, które pomogły mi zapomnieć o tradycyjnej pracy i przejść na cyfrowy nomadyzm, czyli wykonywać pracę z dowolnego miejsca na świecie, podróżując, a także zarabiać przez internet:

Laptopowy milioner Jak zarabiać na blogu i pozostać sobą Twoja e-platforma
Laptopowy milioner Jak zarabiać na blogu i pozostać sobą Twoja e-platforma. Jak się wybić w świecie pełnym zgiełku

Sprawdź też inne pozycje podróżnicze:


Sprawdź też inne pozycje biznesowe:


Polub, subskrybuj, obserwuj nas na:
Facebook  YouTube  Instagram  Twitter  

Jeśli masz pytania, chciałbyś, by polecić Ci jeszcze jakieś książki lub sam chcesz polecić – napisz komentarz pod spodem. Podziel się też tą wiedzą ze znajomymi – poniżej przyciski do udostępniania.

Adam Jakubiak - chef of Cooking Van

 

Owoc­nej lek­tury nowych książek

Adam Jaku­biak

tre­ner moty­wa­cyjny, blo­ger, vlo­ger, podróż­nik,
eko”wieśniak” z zamiłowania 😉

 

Comments

  1. Dzięki! Kilka tytułów było mi znanych, ale pozostałe muszę koniecznie nadrobić! 🙂

  2. Bardzo dużo podróżujemy i są to zazwyczaj wyjazdy wielomiesięczne. Przewodniki i książki to podstawa przed wyjazdem. Chociaż pamiętam, jak w czasie naszej półrocznej podróży z Australii do Polski, trafiliśmy do Iranu, nie wiedziałam o tym kraju prawie nic. Po powrocie wykupiłam wszystkie możliwe książki o Iranie, chociaż wciąż nie ma dobrego polskiego przewodnika po tym kraju. W drugą miesięczną podróż do Iranu pojechaliśmy już dobrze przygotowani i nastawieni na wschodni Iran. Do tej pory czytam każdą książkę o tym kraju.
    Mam sporą kolekcją książek podróżniczych, przewodników i czasopism. Lubię do nich zaglądać, planować, chociaż nasze podróże są spontaniczne i zawsze zwiedzamy sami.Kochamy Azję południowo-wschodnią i Australię.
    Już nie mogę się doczekać kolejnego wyjazdu.
    Pozdrawiam-)

    1. Q-VAN

      Normalnie się chyba kiedyś z Wami wybiorę 😉

Dodaj komentarz