Przepis na kociołek z ogniska + FILM

Przepis na koziołek

!!! JEST FILM Z KOCIOŁKA !!! – jest i przepis na kociołek!

Jest chłodno, mrok zapada szybciej, zwłaszcza po niedawnym przestawieniu zegarków. I to jest właśnie znakomita okazja, by zrobić ognisko. A na ognisku – kociołek. A w kociołku – same przysmaki. I tu właśnie przyda się nasz sprawdzony już w boju przepis na kociołek.

Wiecie już, że pierwszą potrawą przygotowaną przez ekipę Cooking VANa był kociołek. Wiecie też, że był przepyszny. Ale nie wiecie jeszcze, co dokładnie się w nim znajdowało i co najważniejsze – jak każdy z Was może go zrobić u siebie! Czas na PRZEPIS NA KOCIOŁEK.

A dodatkowo – tu jest FILM:
Zobaczcie naszą relację z gotowania i jedzenia tego niezwykle prostego, ale pełnego smaków dania! Koniecznie zasubskrybujcie kanał – będzie więcej filmów!

 

Przepis na kociołek (10-litrowy):

  • Przepis na kociołekgłówka kapusty
  • 1,5 kg ziemniaków
  • 1-2 duże marchewki
  • 4 cebule (białe lub czerwone)
  • 4 duże pomidory
  • 60-70 dag boczku parzonego
  • duże pętko kiełbasy
  • przyprawy i zioła: pieprz, sól, tymianek, oregano, szałwia, jarmuż, zioła prowansalskie
  • olej, oliwa lub smalec

Jeśli lubicie, można opcjonalnie dodać:

  • czosnek, paprykę różnokolorową, pieprz ziołowy, itp.

Jeśli, podobnie jak my, lubicie mocno wypieczone jedzenie, możecie przygotować kociołek dokładnie jak na filmie. Jeśli z kolei lubicie mniej wypieczone potrawy, polecam na dno kociołka ułożyć kilka plasterków boczku lub skórkę z boczku, tłuszczem do dołu i dać podwójną ilość liści kapusty.

Po wyłożeniu kociołka kapustą (i opcjonalnie boczkiem), wszystkie warzywa i mięso układamy warstwami naprzemiennie, również zioła i przyprawy, wypełniając kociołek w całości. Ponieważ mija sporo czasu zanim w kociołku temperatura dojdzie do tak wysokiej, że tłuszcz z mięsa zacznie się wytapiać, proponuję na wierzchu delikatnie skropić całość olejem, oliwą lub umieścić trochę smalcu w kilku miejscach. Na końcu kładziemy 3-4 liście kapusty na wierzch, przykrywamy pokrywą i ryglujemy kociołek. Aby potrawa była dobrze wypieczona okładamy kociołek dookoła drewnem. Jeśli lubicie mało przypieczone – kociołek powinien stać nad płomieniami.

      Uważajcie! Temperatura kociołka jest znacznie wyższa niż woda w jacuzzi 😉 a nawet niż gotującego się czajnika – nie ma żartów!!!

 

Kociołki można zakupić przez internet, w niektórych sklepach ogrodniczych, rolniczych, itp. W Piasecznie, np. widziałem aż 4 różne kociołki do wyboru w sklepie „Rolnik” na Dworcowej, m.in. taki, jak ten na filmie.

 

Udanego pieczenia, gorącego ogniska, na te chłodne popołudnia. Dajcie znać w komentarzach, jak się Wam podoba, jak smakowały Wasze kociołki. Przysyłajcie ich zdjęcia na info@CookingVan.com – opublikujemy. Możecie też napisać swoje wersje składników, czy wręcz całe przepisy! Będzie smacznie!

Adam Jakubiak - chef of Cooking VanBon Appetit

Adam Jakubiak

Chef of Cooking Van

Zobacz też przepis na BABKĘ ZIEMNIACZANĄ babka ziemniaczana - przepis

Polub, subskrybuj, obserwuj nas na:
Facebook  YouTube  Instagram  Twitter  

Dodaj komentarz